Co można uprawiać na parapecie zimą?

co można uprawiać na parapecie zimą

Od zawsze tak jest, że człowiek chce czegoś niemożliwego...Zimą marzysz o świeżym ogórku, pomidorach lub ziołach z własnego ogrodu. Cóż robić, czyż trzeba będzie się pożegnać z tymi marzeniami do lata? Nie, nie i jeszcze raz nie – jeśli naprawdę tego bardzo chcesz to nawet zimą w domu można stworzyć swoisty ogród! O tym jakie warzywa i zioła można uprawiać na parapecie zimą porozmawiamy w niniejszym artykule.

Jakie zioła można uprawiać zimą na parapecie?

Jeśli mówimy o ogrodzie na parapecie to od razu pojawia się pytanie, czy można uprawiać zioła: szczypior, majeranek lub sałatę? Wiadomo, że owe zioła nie tylko można uprawiać w warunkach domowych, ale również to jest sprawą dosyć prostą. Jedyne co należy uwzględnić to odpowiednie oświetlenie.

Jeszcze jednym warunkiem sukcesu jest poprawny dobór gatunków. Na przykład poszukaj gatunków, na których jest zaznaczone, że je można uprawiać w warunkach domowych.

Przed sadzeniem nasiona należy wrzucić do ciepłej wody na 8-12 godzin. Do sadzenia można wykorzystywać dowolny pojemnik, pudło drewniane, doniczki etc. Jednak nie zapominaj o tym, że na dnie należy umieścić warstwę drenażową o grubości 3-5 cm. Sadzić nasiona można na podstawie dowolnego schematu, jakie warzywa można uprawiać na parapecie  zimą  następnie należy pojemnik okryć słoikiem lub folią polietylenową. Ochronę można zdjąć, gdy pojawią się kiełki.

Jakie warzywa można uprawiać zimą na parapecie?

Podobnie jak w wypadku z ziołami, uprawiać w domowych warunkach można różnorodne warzywa. Fanatycy uprawiania warzyw, uprawiają w domu ogórki, pomidory, słodką paprykę, marchewkę, fasolę. Należy zabezpieczyć dobre oświetlenie, więc odpowiednie będą okna południowe lub południowo-wschodnie. Również należy zadbać o odpowiedni nawóz dla swego ogrodu – należy regularnie odżywiać swój ogród nawozem.

 
Powiązane artykuły:
Opadłe  liście jako nawóz
Czym tylko nie nawożą gruntu! W przebieg idą ziemniaczane oczyszczenia, skórka bananów, jod, jajczarska skorupka. A oto racjonalnie wykorzystać opadłe liście z własnego ogrodu idzie w głowę nie wszystkim. Między tym liście – doskonały nawóz.
Begonia w domu w zimie – czyli jak pomóc roślinie przetrwać?
Piękna i niewybredna begonia – bardzo popularny pokojowy kwiat. Opiekować się nią absolutnie nie jest trudno, jednak niektórych reguł jednak lepiej dotrzymywać się. Właściwości zimowego obejścia za begonią znajdziecie w artykule.
Pielęgnacja fikusa w domu w zimie – sezonowe wymagania do uprawiania figowca
Każdy hodowca kwiatów wie, że odejście za rośliną w zimie i latem wyraźnie różni się. Przecież w zimie mniej światła, a wilgotność wyraźnie niżej zza ogrzewania. Właściwości zimowego odejścia za domowym fikusem są opisane w artykule.
Czym dokarmić geranium zimą – czyli jak przedłużyć okres kwitnięcia?
Bodziszek – roślina znajoma każdemu hodowcy kwiatów. Jej przewagi – różnorodność gatunków i niewymagająca w obejściu. Zresztą to nie kasuje konieczności regularnych podkarmiań. W artykule opowiemy czym nawozić pokojowy bodziszek w zimie.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty