Dlaczego zanika mleko u mamy karmiącej piersią?

dlaczego zanika mleko u mamy karmiącej piersią

Karmienie piersią zawsze było, jest i będzie priorytetową mieszanką. Dlatego jeśli u karmiącej mamy zanika mleko, to zawsze nasuwa się pytanie, dlaczego to odbywa się i co trzeba robić.

Dlaczego zanika mleko u mamy karmiącej piersią?

Jeśli z tym pytaniem pójść do lekarza, to on wyjaśni, że główną przyczyną braku mleka kobiecego jest aktywna produkcja adrenaliny. Nie na próżno przez długi czas wszystkim kobietom jeszcze w szpitalu opowiadały, że przy karmieniu piersią kategorycznie zabroniono denerwować się, zasmucać się, krzyczeć, itp. Ten ważny aspekt nie warto wypuszczać z uwagi, przecież u niektórych mamuś nawet malutki stres może powodować niedobór mleka.

Oprócz adrenaliny winowajcą tego czemu zanika mleko u karmiącej kobiety, może stanąć nieprawidłowe żywienie, a raczej brak wystarczającego trybu picia. Jak udowodnili lekarze, właśnie płyn, który wypija się kobietą niemniej 2,5 litrów dziennie, służy dobrym stymulatorem wyrabiania mleka. Jak nie dziwnie to brzmi, ale lekarzy rekomendują dla lepszej laktacji pić gotowaną wodę, specjalne herbaty, napoje owocowe i wprowadzić do swojej diety warzywne zupy, ale na jakiś czas trzeba będzie zrezygnować od mleka, tym bardziej tłustego.

Fizjologiczne zmiany w okresie laktacji

Oprócz powyżej wymienionych przyczyn kobieta może obserwować brak wyrabiania mleka kobiecego na trzecim, siódmym i dwunastym tygodniu po porodach. Jednak to zdarza się nie dlatego, że skraca się laktacja, a dlatego, że maluch aktywnie rośnie i kobiecy organizm nie zdąża za nim szybko przebudowywać się. Panikować, czy przyjmować, jakieś specjalne środki dla laktacji przy tym nie warto, przecież przez 3–4 dni ona ureguluje się samodzielnie.

Więc brak mleka kobiecego może być przy małym użytku płynów czy stresach, a także w związku z tym, że dzieciak szybko rośnie. Przeanalizowawszy swój sposób życia, każda kobieta może spróbować usunąć przyczynę, żeby karmienie piersią trwało dopóki to będzie koniecznie dla niemowlęcia i właściwe dla jego matki.

 
Powiązane artykuły:
Dlaczego dziecko nie chce ssać piersi, denerwuje się?
Na drodze do udanej laktacji, nierzadko kobiety zderzają się różnymi trudnościami. Sytuacja, kiedy dziecko nie chce brać piersi jest dosyć rozpowszechniona. Dalej omówimy wiarygodne momenty, co objaśniają takie zachowanie.
Dlaczego dziecko nie chce ssać piersi?
Problemy piersiowego wykarmiania są znajome wielu kobietom. U jednych jest mało mleka, u drugich bobas rozgryza smoczki, a u trzecich i całkiem nie chce brać jej. Właśnie o problemie odmowy od piersi porozmawiamy dziś w artykule.
Mleko zanika – jak zwiększyć laktację?
Wszystkie karmiące kobiety przeżywają to, jak nawiązać laktację, żeby bobasowi wystarczało mleczka. Jednak zdarza się tak, że przypływy mleka samodzielnie zaczynają maleć. Jak być w takiej sytuacji? Czytajcie o tym w artykule.
Ból piersi przy karmieniu piersiami
Do problemów przy piersiowym wykarmianiu bobasa odnoszą się takie choroby jak laktolas i zapalenie gruczołu sutkowego. Przy czym kobiecie dosyć łatwo wyznaczyć swój stan, ponieważ ból w piersiach daje wyraźny kliniczny obraz.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty