Objawy zbliżającego się porodu u pierwiastek

objawy zbliżającego się porodu u pierwiastek

Po to, aby w odpowiedniej porze wyruszyć do szpitala położniczego każda kobieta ciężarna powinna wiedzieć jakie objawy świadczą o zbliżającym się porodzie, również u pierwiastek. Zazwyczaj kobieta o nich dowiaduje się podczas kolejnych wizyt u ginekologa, który obserwuje kobietę w czasie ciąży.

W jaki sposób można rozpoznać zbliżający się poród?

Zazwyczaj o zbliżającym się porodzie u pierwiastek świadczą następujące objawy:

  1. Obniżenie się brzucha. To chyba jeden z pierwszych objawów zbliżającego się porodu, który obserwujemy u pierwiastek 15-30 dni przed pojawieniem się dzidziusia.
  2. Zwiększa się ilość upławów z pochwy. Praktycznie każda przyszła mama w pewnym okresie, kiedy termin ciąży stanowi więcej aniżeli 30 tygodni, zaczyna zauważać, że zwiększa się ilość upławów z pochwy. W wyniku tego odchodzi czop śluzowy, który w ciągu całej ciąży jest naturalną barierą, chroniącą dziecko przed infekcjami.
  3. Polepsza się ogólne samopoczucie kobiety, jest jej przede wszystkim łatwiej oddychać. Wiele kobiet zauważa, że polepsza się proces oddychania, ponieważ obniża się brzuch. W wyniku tego znika ciśnienie na żołądek i przeponę.
  4. Pojawienie się bólów krzyżowych. Również należą do pierwszych objawów zbliżającego się porodu u pierwiastek. Bóle pojawiają się w wyniku tego, że ciśnienie płodu na miednicę zwiększa się.
  5. Częste oddawanie moczu i częsta defekacja. To odbywa się w wyniku zwiększającego się ciśnienia płodu na narządy miednicy, przede wszystkim na pęcherz moczowy.
  6. Zmniejszenie się masy ciała – również można traktować jako jeden z objawów zbliżającego się porodu u pierwiastek, o którym dosyć często piszą na forach, poświęconych ciąży i porodowi. Waga zmniejsza się o 1-1,5 kg.
  7. Pojawienie się skurczów treningowych również świadczy o tym, że w najbliższym czasie kobieta zostanie mamą. Po raz pierwszy pojawiają się u pierwsze objawy zbliżającego się porodu u pierwiastekkobiet po 20 tygodniu ciąży, albo nieco później.
Co robić, gdy pojawiają się objawy zbliżającego się porodu?

Przede wszystkim należy powiedzieć, że każda kobieta ciężarna w takim wypadku powinna opanować własne emocje i nie poddawać się panice. Oprócz tego należy uwzględniać taki czynnik, którym jest przypuszczalny termin porodu, który w większości wypadków pokrywa się z realnym dniem pojawienia się na świat dzidziusia. Więc jeśli na 25-27 tygodniu zaczyna nieco boleć brzuch, natomiast ból jest słabo wyrażony i szybko mija od razu po zmianie położenia ciała to znaczy, że masz do czynienia ze skurczami treningowymi, które mogą pojawić się kilka tygodni przed porodem.

 
Powiązane artykuły:
Skurcze parte podczas porodu – kiedy występują i jak sobie z nimi radzić?
Kobietom ciężko zrozumieć całą treść przyszłego procesu, toż one chcą zorientować się w tym, jak przeciekają porody i które fazy ma każda położnica przed pojawieniem się bobasa na świat. W szczególności zorientujemy się, co to takiego skurcze parte podczas porodu.
Czy porusza się dziecko przy skurczach rozwierających – czyli co czuje dziecko w trakcie porodu?
Oto i nastała długo oczekiwana godzina. Jeszcze trochę – i wasze spotkanie. Macie skurcze, to znaczy porodowa działalność jest w rozpalaniu. Jak musi zachowywać się bobas w ciągu porodów? Czy powinien on poruszać się podczas skurczów?
Skuteczne sposoby na skurcze porodowe – jak złagodzić ból porodowy?
Skurcze – trwały i chorobliwy proces, poprzedni porodom. Czym może sobie pomóc kobieta podczas ich, jak można ulżyć ból? Czytajcie dokładniej w naszym artykule.
Przyczyny słabej czynności skurczowej – zaburzenia przebiegu porodu
Czasami podczas porodów przejawia się słaba czynność skurczowa i lekarzom należeć stymulować proces porodowy. Dlaczego to odbywa się i jakie są rodzaje słabej czynności skurczowej? O tym dowiadujecie się, przeczytawszy nasz artykuł.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty